Parkstad Zomerrapid tweede avond

Vandaag speelden we de tweede avond van het ondertussen traditionele Zomerrapidtoernooi. De echte schaakfanaten voorkomen daarmee de trillende handen van een schaakloze periode. Vorige week waren we in Klimmen, vandaag in Schaesberg.

Henk Temmink gaat, zoals gebruikelijk, met een flinke sprint van start. Tot nu toe heeft hij maar een halfje laten liggen. De concurrentie ligt al een punt achter. Er zijn twaalf ronden te gaan, dus hij heeft heel wat rondes te gaan waarin hij zijn gele trui moet verdedigen.

De verrassende eerste uitdager is een naamgenoot van de koploper. Henk Gommer begon in de eerste ronde met een nederlaag, maar heeft daarna niet meer verloren. Met vier overwinningen en een remise rukte hij op naar een ongedeelde tweede plaats! Ook Robert Horbach verdient aandacht met zijn prestaties. Hij staat op een gedeelde vierde plaats, met Bob Merx en Marcel Winkels, die allebei een veel hogere rating hebben. In de zaal valt het niet op, omdat we daar niet op volgorde zitten. In de indeling zag ik wel, dat Henk (Gommer) en Robert bord twee en drie claimden in rondes vijf en zes. Daar zullen ze de volgende ronde ook weer zitten, want in ronde zes speelde Robert remise en won Henk.

Na een matige eerste avond schoof Marcel Winkels vandaag flink omhoog op de ranglijst door drie overwinningen. Hij staat nu dus subtop terecht. Daarin bevinden zich verder de nog niet genoemden Camiel Peerlings (eerste avond drie punten, tweede avond afwezig) en Roger Hünen (3.5/4 en twee rondes afwezig).

Mocht je zin hebben om mee te spelen, we zitten de resterende avonden op 27 juli in Klimmen en op 3/10/17 augustus in Schaesberg.

Stand na ronde 6

PositieNaamCategorieRatingPartijenWRVScoreTPR
1Henk TemminkA208465105,52265
2Henk GommerA145864114,51915
3Roger HünenA192843104,12068
4Bob MerxA197264024,01890
5Marcel WinkelsA191564024,01719
6Robert HorbachB162363214,01706
7Camiel PeerlingsA216133003,92610
8Leon de VriesA195163123,51688
9Richard WeijnansC146663123,51589
10Max MannheimsB166732103,42068
11Sander BachausA197432103,42024
12Peter ClaassensB150063033,01724
13Berry MaasB165463033,01504
14René CoenjaertsB172463033,01619
15Tom VrouenraetsA183232012,91831
16Hans DamA204531202,91867
17Frans LippertsB166132012,91493
18Bert KlunderB155832012,91480
19Nikolai KryvoruchkoB160062132,51466
20Bert SmeetsB171331112,41800
21Johanna SturmB163331112,41626
22Hans PalmC140562042,01443
23Wim HamersC120051042,01310
24Marcel DrummenC146962042,01441
25Sjaak BakkerB159231021,91581
26Fred SchotanusB170730211,91446
27Bob VonkenB168231021,91411
28Bert BomhoffB162631021,91631
29Herman ThomasB151331021,91550
30Karl-Heinz KringsC143961051,01227
31Thei HolkaC120861051,01099
32Jo BloemC90430030,9824
33Ivano FeboC100060060,0673



Uitslagen rondes 1 t/m 6

Ronde 6 (20-07-2023)

1Sander Bachaus–Henk Temmink½-½
2Leon de Vries–Henk Gommer0-1
3Robert Horbach–Richard Weijnans½-½
4Bob Merx–Johanna Sturm1-0
5Marcel Winkels–Peter Claassens1-0
6Sjaak Bakker–Frans Lipperts0-1
7Wim Hamers–Bert Klunder0-1
8René Coenjaerts–Hans Palm1-0
9Fred Schotanus–Nikolai Kryvoruchko½-½
10Jo Bloem–Berry Maas0-1
11Marcel Drummen–Thei Holka1-0
12Karl-Heinz Krings–Ivano Febo1-0



Ronde 5 (20-07-2023)

1Henk Temmink–Bob Merx1-0
2Henk Gommer–Robert Horbach½-½
3Bert Klunder–Sander Bachaus0-1
4Berry Maas–Leon de Vries0-1
5Hans Palm–Marcel Winkels0-1
6Peter Claassens–René Coenjaerts1-0
7Johanna Sturm–Wim Hamers1-0
8Richard Weijnans–Fred Schotanus1-0
9Frans Lipperts–Jo Bloem1-0
10Sjaak Bakker–Marcel Drummen1-0
11Nikolai Kryvoruchko–Karl-Heinz Krings1-0
12Ivano Febo–Thei Holka0-1



Ronde 4 (20-07-2023)

1Leon de Vries–Henk Temmink0-1
2René Coenjaerts–Roger Hünen0-1
3Peter Claassens–Bob Merx0-1
4Berry Maas–Henk Gommer0-1
5Robert Horbach–Frans Lipperts1-0
6Fred Schotanus–Johanna Sturm½-½
7Sander Bachaus–Sjaak Bakker1-0
8Jo Bloem–Bert Klunder0-1
9Marcel Winkels–Marcel Drummen1-0
10Karl-Heinz Krings–Richard Weijnans0-1
11Thei Holka–Hans Palm0-1
12Ivano Febo–Nikolai Kryvoruchko0-1
Wim HamersParing bye



Ronde 3 (13-07-2023)

1Bob Merx–Camiel Peerlings0-1
2Henk Temmink–Berry Maas1-0
3Roger Hünen–Hans Dam½-½
4Bert Smeets–Leon de Vries0-1
5Max Mannheims–Marcel Winkels1-0
6Tom Vrouenraets–Herman Thomas1-0
7Marcel Drummen–René Coenjaerts0-1
8Henk Gommer–Bob Vonken1-0
9Hans Palm–Robert Horbach0-1
10Nikolai Kryvoruchko–Peter Claassens0-1
11Bert Bomhoff–Karl-Heinz Krings1-0
12Wim Hamers–Thei Holka1-0
13Richard Weijnans–Ivano Febo1-0



Ronde 2 (13-07-2023)

1Camiel Peerlings–Tom Vrouenraets1-0
2Marcel Winkels–Henk Temmink0-1
3Hans Dam–Bert Smeets½-½
4René Coenjaerts–Bob Merx0-1
5Leon de Vries–Max Mannheims½-½
6Bob Vonken–Roger Hünen0-1
7Berry Maas–Bert Bomhoff1-0
8Robert Horbach–Karl-Heinz Krings1-0
9Henk Gommer–Nikolai Kryvoruchko1-0
10Herman Thomas–Thei Holka1-0
11Hans Palm–Wim Hamers1-0
12Marcel Drummen–Ivano Febo1-0
13Peter Claassens–Richard Weijnans1-0



Ronde 1 (13-07-2023)

1Bert Bomhoff–Camiel Peerlings0-1
2Henk Temmink–Robert Horbach1-0
3Nikolai Kryvoruchko–Hans Dam0-1
4Bob Merx–Herman Thomas1-0
5Wim Hamers–Leon de Vries0-1
6Roger Hünen–Marcel Drummen1-0
7Richard Weijnans–Marcel Winkels0-1
8Tom Vrouenraets–Henk Gommer1-0
9Karl-Heinz Krings–René Coenjaerts0-1
10Bert Smeets–Hans Palm1-0
11Thei Holka–Bob Vonken0-1
12Max Mannheims–Peter Claassens1-0
13Ivano Febo–Berry Maas0-1